”Doktor” reçeteyi yazdı!

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

2008 Sezonu’nun dördüncü yarışı olan Çin Grand Prixi’ni Fiat Yamaha’nın “Doktor” lakaplı İtalyan pilotu kazandı. İspanyol Dani Pedrosa Honda’ya ikinciliği getirirken son dünya şampiyonu Avustralyalı Ducati’yle üçüncülüğü aldı.

MotoGP 2008 Sezonu’nun dördüncü yarışı olan 22 turluk Çin Grand Prixi Şangay’da yapıldı.

Yarışın başlamasına 5 dakika kala yağmur yağacağı haberi geldi ve takımlar stratejilerinde düzenleme yapmak zorunda kaldılar. Fiat Yamaha pilotu Jorge Lorenzo yarış öncesinde motorların lastiklerini yarış için uygun ısıya getirebilmek için atılan turun başında teknik bir sorun yaşadı. İlk aşamada motoru çalışmayan İspanyol pilot teknik elemanların yardımıyla motorunu çalıştırdı ve turunu attı.

14 metre genişliğe sahip Şangay Pisti’nde birçok geçiş yaşanırken Valentino Rossi ve Dani Pedrosa yarışın büyük bölümünü arkadaki gruptan kopuk vaziyette, liderlik mücadelesi içinde geçirdiler.

“Doktor” zorlanmadı, Fiat Yamaha pilotu İtalyan Valentino Rossi dördüncü turda ele geçirdiği liderliği yarış sonuna kadar koruyarak MotoGP kariyerindeki 63. birinciliği elde etti.

İspanyol Dani Pedrosa yarışı ikinci sırada tamamlayarak katıldığı son 6 yarışta podyuma çıkmış oldu. Son şampiyon Avustralyalı Casey Stoner motorunda hız problemi yaşadığı bir süreçte yarışı üçüncü sırada tamamlayarak podyuma çıkmayı başardı.

1 Valentino Rossi Yamaha Factory
2 Daniel Pedrosa Honda HRC
3 Casey Stoner Ducati MotoGP
4 Jorge Lorenzo Yamaha Factory
5 Ducati MotoGP
6 Nicky Hayden Honda HRC
7 Colin Edwards Yamaha Tech3
9 Loris Capirossi Suzuki MotoGP
10 Shinya Nakano Honda Gresini
11 Andrea Dovizioso Honda Scot
12 James Toseland Yamaha Tech3
13 Randy De Puniet Honda LCR
14 John Hopkins Kawasaki Racing
15 Sylvain Guintoli Ducati d Antin
16 Alex De Angelis Honda Gresini
17 Anthony West Kawasaki Racing
18 Chris Vermeulen Suzuki MotoGP

Kaynak:www.motosiklet.net

Bunlar da hoşunuza gidebilir...