Custom Moto Riders

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

– Custom Moto Riders ‘ı bize kısaca tanıtırmısınız?
Biz kulübümüze CMR diyoruz.. Kendine has kuralları olan, C.C.C. (cruiser, custom cruiser ve chopper) motosiklet severlerin buluştuğu, mesaj kaygısı taşımayan, hiç bir oluşum, organizasyon, marka ve modelle rekabeti olmayan, krom sevdası, rüzgar tutkusudur…

– Motosiklet gurubu kurmakta ki beklentileriniz ve hedefleriniz nelerdir.
Bunu sanırım sitemizin girişinde yer alan ‘?Biz Kimiz?? çok iyi açıklıyor.. CMR, Custom,Cruiser, Chopper ruhunu taşıyan özel bir motorsiklet kullanıcıları ve sevenleri kulübüdür.
Bize gelince ,aslında siziz, motosikletlere bakınca büyülenen, sesini duyunca merak eden, dokununca mutluluk duyan, sürü herşeyi unutan, rüzgarı alınca özgürlüğe kavuşan motorseverleriz.

Bu kulübü niye kurduk! Amatörce bir tutkunun peşinden gittik. Motorsikletlerimizi yalnızca bizim olmaları için değiştirdik. Bizim gibi hisseden bizim gibi yaşayan yeni dostlarla tanışmak, birlikte motorlarımızı sürmek için bu kulübü kurduk.

Kulübümüzün, motosikletlerin, taşıt trafiğinde diğer motorlu araçlara göre daha az yer kaplaması, daha hızlı ve kolay ulaşım sağlaması, kara yollarına çok daha az zarar vermesi, az yakıt tüketip, daha az hava kirliliği oluşturması gibi avantajlarını, halkımızı bilinçlendirerek, milli ekonomimize katkıda bulunmak, toplumumuzun kafasındaki serseri motorcu imajını silip yerine, efendi motorcu imajını yerleştirmek gibi; ulvi bir görevi ya da düşüncesi yoktur.
Bizler sadece Cruiser, custom ve de chopper motorlarına aşık dostlarınızız.

– Gurubun gelişiminde yaşadığınız sıkıntılar nelerdi?
Konunun özü yaşadığımız ya da yaşayacağımız sıkıntılar değil tüm bu sıkıntıları nasıl aştığımızdır. Biz de her motosiklet klübünün ya da benzeri birlikteliklerin yaşadığı sıkıntıları yaşadık.. yaşamaktayız.. ama birbirini iyi anlayan, sosyal yönü son derece gelişmiş ve de pozitif enerji dolu insanların bir araya gelmesi ile oluşmuş bir birlikteliktir CMR. Bu özelliğimizden dolayı, sıkıntılarımız bizi bugüne kadar hiç yolumuzdan, hedeflerimizden ve bu çatı altındaki keyfimizden alıkoymadı.

– Ne türlü aktiviteler yapıyorsunuz?
Biz C.C.C. motosiklet tabanlı bir dostluk kulübüyüz. Ortak paydamız motosikletlerimiz, sık sık geziler düzenliyoruz haftada bir toplanıyoruz bunu da yakında çağaltmayı düşünüyoruz artık istanbul hatta ülke dişından da üyelerimiz var onlarla da bir buluşma planlıyoruz hatta belki biraz abartıp seneye bir cruiser festivali bile yapabiliriz isteklerimizin ve bu amatörce sevdamızın sonu yok motosikletle ilgili her türlü aktiviteler yapabilmek ve bundan maksimum zevk alabilmek ortak arzumuzdur.

– Kaç kişilik bir ekipsiniz?
Aktif katılımı olan ve motosikletleriyle organizasyonlarımıza katılan yaklaşık 60-70 motordaşız ama sempatisi olup ileride bir cruiser makina almak isteyen üyelerimizle beraber yaklaşık 160 kişiden oluşan bir kulübüz . Artçılarımızı da unutmamak gerekir tabi ki..

– Bize ekibinizden bahsedermisiniz?
Farklı sosyal çevrelerden ve meslek gruplarından katılan kişilerden oluşan ama ortak paydası C.C.C. motosiklet olan bir kulüb CMR. Bir çoğumuzun tek ortak noktası motorlarımız. Spor, politika ve magazin konuşulmayan hatta buluşma günlerinde şampiyonlar ligi maçlarına bile dönüp bakılmayan bir tutku burası..Birbirine bağlı olmak için çaba sarfetmenize gerek kalmadan bağlanılan ve insanların yürekten davrandığı bir ortam ve bu ortamı sağlayan bireyler bizim ekibimiz..Gerçek arkadaşlıkların ve dostlukların kurulduğu insanların birbirini özlediği bir kulüb burası..

– Cruiser harici motosiklet kullananlar gruba girebilirler mi?
Kesinlikle hayır. Yollarda her zaman arkadaş dostuz tüm motorcularla..Ancak burası özel bir kulüb..Olayı hep şu örnekle anlatabiliriz..
Bir çoğumuz hayvanları severiz. Bir dostumuzun kedisi vardır, sizin kanaryanız bir diğerinin köpeği..Eğer bu sevginizi bir türe değil de genele adadıysanız gider hayvan derneklerinden birine üye olup o çatı altında dilediğiniz gibi paylaşıma destek olabilir ve mutlu olduğunuz bir işi yaparsınız.. Bir kedi sevenler derneğine üye olduğunuzu farzedin, bu çatı altına kuşunuzla ya da köpeğinizle gelemezsiniz, gelseniz de mutlu olamazsınız!

– Motosikleti olmayanlar gruba girmek isterse ne yapıyorsunuz?
Gönlünde C.C.C. sevgisi olan herkes sitemize üye olabilir..Bu noktada hiçbir kısıtlama yok!Ancak kulüb üyeliği için istenilen nitelikte bir motosikleti olması aranan krtiterlerden sadece bir tanesidir ama tek başına asla yeterli değildir….

– Deri yeleklerinizin üstüne işlediğiniz armalar ne anlama geliyor?
Armamızdaki motosiklet figürü ve arka fondaki Türk bayrağı ülke değerleri ve kültürümüze uygun bir cruiser kulüb sentezini yani CMR?yi ifade eder.

– Klübe üye olmak için nasıl bir süreç gerekiyor?
Bu sürecin sanalda değil gerçek hayatta yaşanması gerekiyor her şeyden önce!Kulüb kurallarımızı benimseyen ve rüzgarı bizimle paylaşmak isteyen dostlarımız için süreç, bu niyetini ortaya koymalarını takiben minumum üç aydır.

– Klübünüzde hangi kurallar kullanılıyor? Kendinize model aldığınız bir MC veya RC oluşumu var mı?
Dünyadaki diğer motosiklet kulüb kurallarını, ülke kültür ve değerlerimize uygun olarak sentezleyerek belirlediğimiz, kendimize has CMR kulüb kurallarımız var. Ancak yine bu kurallar gereği, kulüb çatısı dışında kulüb kurallarımız paylaşıma açık değildir..

Bunlar da hoşunuza gidebilir...