Craig Jones Vefat Etti (1985 – 2008)

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

1985 Doğumlu İngiliz pilot Craig Jones vefat etti.

03 Ağustos 2008 Pazar günü koşulan FIM Supersport Dünya Şampiyonasında yarışan 23 yaşındaki Honda pilotu İngiliz Craig Jones, yarışı ikinci sırada götürürken düşerek kafasından ciddi darbe almıştı.

Takım müdürü dahil pek çok otorite tarafından İngiltere ‘nin “en parlak umutlarından biri” olarak gösterilen Jones, Brands Hatch?te koşulan Dünya Supersport Şampiyonasının Britanya ayağında geçirdiği kazanın ardından hava ambulansı ile Londra Kraliyet Hastanesine götürülmüştü.

Pazartesi sabahı erken saatlerde hayatını kaybeden Craig Jones ‘un kariyerinde ki başarıları şöyle:

2008 : Parkalgar Honda Takımı, Dünya Supersport Şampiyonası
2007 : Honda Takımında Dünya Supersport Şampiyonluğu Beşinciliği
2006 : Foggy Petronas Racing takımıyla Dünya Superbike Şampiyonası
2005 : İngiltere Supersport Şampiyonası İkinciliği – Dünya Supersport Şampiyonası Ten Kate Honda takımına misafir yarışçı olarak katılmış ve Brno da 6. ve hayatını kaybettiği Brands Hatch’te 8. olmuştur.
2004 : İngiltere Supersport Şampiyonası Sekizinciliği, 2 podyum, 2 pol pozisyonu startı, Sky Sports’un Donington Park’ta koşulan ‘Günün Yarışçısı’ yarışında kazanan ilk İngiliz Supersport yarışçısı olmuştur.
2003 : Steve Hislop anısına yapılan ‘Yılın Genç Yarışçısı’ nda birincilik, İngiliz Supersport Şampiyonası genel klasmanda yedincilik, 1 pol pozisyonu, Sky Sports’un Donington Park’ta koşulan ‘Günün Yarışçısı’nda podyuma çıkan ilk İngiliz Supersport yarışçısı.
2002 : İngiliz Superstock Küçükler Şampiyonasında; 6 birincilik, 4 ikincilik, 4 pol pozisyonu startı ve 8 tur rekoru.
2001 : İngiliz Superstock Küçükler Şampiyonasını tamamlarken, katıldığı her yarışta altıncılık ve üstü dereceler ve Brands Hatch’te yaralanıp sezonu erken kapatmadan önce ilk 600cc podyumu
2000 : İngiliz Superteen Şampiyonasında yarıştığı yarım sezonun ardından RK tarafından verilen ‘Yılın Genç Yarışçısı’ ödülü, 4 podyum. Sezonun ikinci yarısında ise İngiliz 125cc Şampiyonasında bitiş çizgisini toplam 10 kere görmüştür.
1999 : İngiliz Superteen Şampiyonasında genel klasmanda dördüncülük, Oulton Parktaki ‘Road Race’ yarışında birincilik, 4 podyum ve 4 en iyi tur zamanı derecesi.
1998 : İngiliz Tecrübeli Mini Moto Şampiyonu, Dünya Mini Moto yarışı İngiltere ayağı birinciliği.
1997 : İngiliz Tecrübeli Mini Moto Şampiyonasında ikincilik
1996 : İngiliz Tecrübeli Mini Moto Şampiyonluğu, 8 pol pozisyonu startı, 8 birincilik.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...