Chopper Motosiklet Tutkunları Mersin’de Buluştu

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.


Türk Chopper Motosiklet Kulübü’nün Mersin ve Adana şubelerinin açılışı bugün Mersin’de motosikletlerle kent turu atılarak gerçekleştirdi.

Türk Chopper Motosiklet Kulübü’nün Mersin ve Adana şubelerinin açılışı bugün Mersin’de motosikletlerle kent turu atılarak gerçekleştirdi. Etkinliğe katılan Devlet Eski Bakanı Kürşad Tüzmen Haberleri’>Kürşad Tüzmen de motosikletiyle konvoyda yerini aldı.

ve Gaziantep’ten gelen motosiklet tutkunları Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Mersin İdmanyurdu Meydanı’nda bir araya geldi. Motosiklet sürücüleri adına geçen dönem Mersin milletvekili olan Kürşad Tüzmen Haberleri’>Kürşad Tüzmen konuştu. Tüzmen, İzmirli ve Gaziantepli motorcuların, Türk Chopper Motosiklet Kulübü’nun Mersin ve Adana şubelerinin açılışına katılmasının sosyal ve kültürel anlamı olduğunu söyledi.

Türk Chopper Motosiklet Kulübü’nün bir sivil toplum örgütü olduğunu vurgulayan Tüzmen, “Bu kulüpte bulunan arkadaşlarımız kendilerini ifade edebildikleri gibi, Türkiye’deki çeşitli çalışmalarda da çeşitli görüşler arz edebiliyorlar. Bunun yanı sıra motosiklet sürücülerimizin hepsi, ne zaman vatan söz konusuysa, ne zaman bayrak söz konusuysa ve ne zaman Türk milleti söz konusuysa gönüllü olarak çalışır. Çünkü bu camia delikanlı ve düzgün arkadaşlarımızdan oluşmaktadır” dedi.

Motosiklet sürücülerinin trafikte karşılaştığı zorluklara da değinen Tüzmen, “Motosiklet sürücülerine, 4 tekerli araç kullananlar tarafından öncelik tanınmıyor. Ben bunu motosiklet kullandığımız zamanlarda da yaşıyorum. Özellikle şehir içerisindeki araçlar motosiklet kullananları sıkıştırabiliyorlar. Halbuki motosikletler de arabalar kadar trafikte yer kaplayan, vergisini veren araçlardır. Bu nedenle 4 tekerli araçlara gösterilen önemin motosikletlere de verilmesi gerekmektedir” diye konuştu.

Türk Chopper Motosiklet Kulübü Genel Başkanı Ali Rıza Uygur ise, kulübün Türkiye’nin hemen hemen bütün illerinde örgütlenmiş sosyal bir grup olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından kulüp üyeleri Adnan Menderes, Gazi Mustafa Kemal ve İsmet İnönü bulvarlarını kat edip, şehir turu attı. Daha sonra Gözne yolu üzerindeki Sarnıç Restoran’a verilen yemekte, başta Kürşad Tüzmen Haberleri’>Kürşad Tüzmen olmak üzere Mersin ve Adana illerinden 7 motorcuya ‘Türk Chopper Motosiklet Kulübü’ yeleği hediye edildi.

DHA

Bunlar da hoşunuza gidebilir...