Capirossi sezona hızlı bir başlangıç yapmayı umuyor

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Loris Capirossi, bu hafta Malezya’da testlerin yeniden başlamasıyla sezona hızlı bir başlangıç yapma konusunda iyimser düşünüyor.

Suzuki geçtiğimiz yıl sezon öncesinde çok hızlı olmasına rağmen, sezonun ilerleyen yarışlarında bu performansını yitirmişti. Ancak Capirossi, takımın kış sezonunda fabrikadaki yoğun çalışmasının ardından, Sepang’da yeniden önlerdeki yerini alabileceğine inanıyor.

İtalyan sürücü, “Motosiklete binmeyeli çok uzun bir zaman geçmiş gibi… Sürüşlere başlamayı sabırsızlıkla bekliyorum. Yeniden çalışmaya başlamak üzere olduğum için çok heyecanlıyım” dedi.

Capirossi, “Suzuki’dekilerin bu kış gerçekten çok yoğun çalıştığını biliyorum. O yüzden Sepang’daki ilk günden itibaren, yeniden eski hızımıza ulaşacağımızı veya en azından buna yaklaşacağımız” umuyorum” şeklinde konuştu.

Rekabetçi yarışlar çıkardığı takdirde 2010 sonrasında da yarışmaya devam edebileceğini söyleyen tecrübeli İtalyan sürücü, Capirossi, şampiyonadaki 21. sezonunda hala motivasyonunun yüksek olduğunu kaydetti.

Capirossi, “20 sezon sonra, bugüne kadar olduğu gibi yine yeni sezona odaklanmış durumdayım. MotoGP’de yarışırken hala herşeyden zevk alıyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak | TurkiyeF1.com

Bunlar da hoşunuza gidebilir...