Batpodu Kullanabilen Adam

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

IMDB sitesinde aldığı 268.000 oy sonucu ortalama 9.1 puan ortalaması ile en iyi 250 film listesinin 3. sırasına giriş yapan The Dark Night filminde motosiklet kullanıcısı olarak dikkatimizi en çok Batpod çekmişti.

Batpod, Christian Bale tarafından canlandırılan Batman karakterinin kullandığı iki tekerlekli bir motosiklet. Ancak bu araç her motosiklet kullanıcısı tarafından kullanılamıyor, hatta motosiklet konusunda uzman dubörler bile bu aracı kullanmakta başarılı sayılamazlar, pek çok denemeden sonra filmde kullanılmak için yapılan Batpod ‘u yaşayan en büyük motosiklet dublörlerinden ve James Bond filmi “Tomorrow Never Dies” da helikopter üzerinden BMW R1200C Cruiser ile arkasında artçı ile atlayarak üne kavuşan Fransız Jean-Pierre Goy kullanabilmiş.

Honda 450 CRF güç ünitesine sahip, son derece ağır, gidonsuz ve frensiz bu aracı, üzerinizde yaklaşık 45 kilogram ağırlığında Batman kostümü varken kullanmayı hayal etmeniz bile sahnelerin zorluğunu bize anlatıyor.

Yapımcının düşüncesi Batpod ‘un yolda kullanılması ve sonradan teknolojik imkanlar ile arabaların görüntüye yerleştirilmesi üzerineydi ancak Jean-Pierre Goy sürüşünü gerçek arabalarla beraber yaptı.

Normalde gösteri yapan ve sürüş okulu işleten Goy ‘un Batpod sahnelerinin çekimi 6 ay sürmüş. Goy aynı zamanda en uzun tek teker (137 mil / yaklaşık 220 km) ve en uzun stopie (383 feet / yaklaşık 116 metre) dünya rekorlarının da sahibi.

Kaynak : Topspeed

Bunlar da hoşunuza gidebilir...