Akgül, Sofuoğlu’nu kabul etti!

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Yunus Akgül, Avustralya'nın Phillip İsland pistinde yapılan 2009 Süpersport Dünya Şampiyonası'nın ilk ayağını ilk sırada tamamlayan motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nu kabul etti.

Kızılay'daki makam odasında yapılan kabule Kenan Sofuoğlu ile birlikte Motosiklet Federasyonu Başkanı Süleyman Memnun da katıldı.

Akgül, kabulde yaptığı konuşmada, Kenan Sofuoğlu'nun, örnek bir sporcu olduğunu belirterek, ”Kenan hem efendiliği ile, hem de başarısıyla örnek gösterdiğimiz bir sporcu. Hiç sporcumuzun olmadığı bir branşta birden bire ortaya çıktı ve 'nin adını zirveye yazdırdı. 2007 yılında Dünya Şampiyonu olduğu yarışın ardından 2009 yılında bıraktığı yerden devam ediyor” dedi.

Dünya Şampiyonu motosikletçi Kenan Sofuoğlu ise 2008 yılında geçirdiği bir kaza sonrası bu sporu bırakacağı yönünde duyumlar aldığını vurgulayarak, ”Kazadan hemen sonra sayın Başbakanım Recep Tayyip Erdoğan beni telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Ben de kendisine bu sporu bırakacağım yönündeki sözlerin asılsız olduğunu ve 2009 yılında tekrar şampiyon olarak elini öpmeye geleceğim yönünde söz verdim” diye konuştu.

Sofuoğlu, federasyonun girişimleri sonucu artık tüm motosiklet yarışlarının televizyondan naklen yayınlanacağını ifade ederek, ”Türkiye'de canlı olarak yayınlanacak olan bu yarışlar yeni sponsorlar, yeni Kenan'lar demektir. İstiklal Marşımızın Türkiye'de duyuluyor olması bizleri daha da motive edecektir” dedi.

Federasyon Başkanı Süleyman Memnun da federasyonların özerkliğinden asla vazgeçilmemesi gerektiğini bildirerek, ”Hem maddi, hem de manevi desteği arkamızda her zaman gördük. Ancak federasyon özerk olmasaydı, bizim yardımlarımızla Kenan asla ve asla şampiyon olamazdı. Biz o maddi imkanlarla Kenan'a bir uçak bileti dahi alamazdık. Bütün bunları özerklik sayesinde sponsorlar yardımıyla gerçekleştirdik. Onun için özerklikten asla ve asla taviz verilmemeli” dedi.

Konuşmalardan sonra, Japon Shoei firması tarafından özel olarak yaptırılan, sağ ve sol tarafında Türk ve Osmanlı bayraklarının bulunduğu, üzerinde de Kenan Sofuoğlu yazılı ı, Sofuoğlu imzalayarak Genel Müdür Vekili Akgül'e hediye etti.

Kaynak | Ajans Spor

Bunlar da hoşunuza gidebilir...