9. Emok Türkiye Motosiklet Festivali

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Bu yıl 9. sunu düzenlenecek olan EMOK TÜRKİYE MOTOSİKLET FESTİVALİ, 1-4 Temmuaz 2010 tarihlerinde Kütahya il sınırları dahilinde Simav’a bağlı Gölcük’te yapılacak.

GÖLCÜK YAYLASI

Simav’daki en geniş, en kapsamlı mesire yerlerinden biri 1470 m yükseklikteki Gölcük Yaylası’dır. Gölcük, -Emet karayolu üzerinde yer alır.Küçük bir krater gölünden adını alan Gölcük, ender güzellikte bir yerdir. Son yıllarda Orman İdaresi ve Simav Belediyesinin çabalarıyla büyük bir dinlenme kompleksi haline getirilmeye çalışılmaktadır.
Gölcük,Simav’a 17 km’lik asfalt bir yolla bağlanmıştır. Belediye’nin Pazar günleri sürekli otobüs seferleri vardır. Burası ideal bir kamp yeridir. Küçük Gölün etrafını kuşatan çok geniş ve yemyeşil çayırlık, genellikle sporcular için bulunmaz bir alandır.

Çayırlığın etrafını ise tatlı bir meyille tepelere doğru yükselen çam ağaçları çevirmiştir. Çam ağaçlarının altında piknik masaları, aralıklarla tuvaletler ve devamlı akan çeşmeler vardır.Geniş bir kamp yerinde gerekli olan her türlü tesis burada kurulmuş durumdadır. Her türlü spor alanlarının yanında bir de tenis kortu vardır.

· Gölün etrafı güzel bir yolla fırdolayı çevrilmiştir. Birkaç km’lik bu yolda akşamüzeri bu yolda akşam yürüyüşleri yapılır.
· Gölcük,geleceğin önemli bir dinlenme merkezi olmaya adaydır. Gerekli tesisler kurulduğu takdirde Eynal Kaplıcaları ile birlikte dış turizme açılabilecek niteliktedir.
· İç içe girmiş elips biçiminde büyük daireler düşünün.Orta yerde göl,onun etrafında yemyeşil bir çayır,sonra yol,sonra yine tepelere doğru yükselen geniş çayırlar ve en geride göğe ağdıran çamlar!..Burası bir ressamın tablosundaki betimleme değil, Gölcük’ün biraz yüksekten görünümüdür.

1-4 Temmuz 2010 tarihleri arasında düzenlenecek olan Festival’e eğlenceli yarışmalar, konserler,damgasını vuracak.

Harita ve Rota Bilgileri için Tıklayınız

Google Earth Koordinatlar :

39 10’06.75″ K
29 05’02.79″ D ”

Alıntı : Zafer Yangın

Bunlar da hoşunuza gidebilir...