5 Ülke, 5 Motor, 5 Okul

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

“Rüzgar Avcıları” yaptıkları organizasyonlar ile gerçek anlamda fark yaratan topluluklardan biri. Geçtiğimiz aylarda açtıkları motosiklet sergisi “Kask İçinde Devr-i Alem” oldukça beğenimizi kazandı, bu sergiden sonra yaptığımız başlıca gözlem ise sergilenen fotoğrafların motosiklet tutkunları üzerinde oluşturduğu yol yapma arzusuydu.

Şimdi karşımıza çıktıkları proje ise 5 Ülke, 5 Motor, 5 Okul.

5 Ülke, İran, Suudi Arabistan, Ürdün, Suriye ve Lübnan.
5 Okul, Büyükelçiliklerin belirleyeceği okullar.
5 Motor ve Sahibi ise guruptan Gökçe YILDIRIM (Suzuki DL 650), Ömer GÜNDAY (BMW 1150 GS), Erkut TURAN (Aprilia ETV 1000 CapoNord), Raif BOSNALI (Suzuki DL 1000), Yaren ÖNÜR (Yamaha TDM 900)

Neden bu 5 motor ve sahibi diyecek olanlar için cevabı kendileri sunmuş: Daha önce birlikte yurtiçi ve yurtdışı gezileri düzenlemiş ve katılmış 5 iyi arkadaştan her biri, bir ülke için sorumlu olacak. Bu kullanıcıların Hepsi Aydın ‘lı, RüzgarAvcıları Motosiklet Kulübü ‘de Aydın ‘da kurulmuş. Görmeyenler için kısa bir ipucu: Aydın çok özel bir kenttir demişler onuda not düşelim hemen.

5 Ülke, 5 Motor, 5 Okul Organizasyonu Hakkında Temel Bilgiler

Bu organizasyon kapsamında İran, Suudi Arabistan, Ürdün, Suriye ve Lübnan?a gidilmesi planlanmaktadır.

Gidilecek her ülkede o ülkenin büyükelçilikleri ile yapılacak temaslar sonrasında nitelikleri belirlenecek olan her ülkede bir okula ziyaret düzenlenecektir.

Ziyaretler sırasında ülkemizi tanıtan motifler ve yine büyükelçilikler tarafından bildirilecek olan eğitim materyalleri okullara dağıtılacaktır.

Bu sosyal yardım ve ülke tanıtım organizasyonuna destek veren kişi ve kuruluşların yardımları ile sağlanan eğitim materyalleri gerek büyükelçiliklerin yardımı ile gerekse de gidilen ülkelerden temin edilerek dağıtılacaktır.

Organizasyonun her aşaması sitemiz olan www.ruzgaravcilari.com adresinde yayınlanmakta ve güncellenmektedir.

Organizasyon Rotası

TÜRKİYE: Aydın, Doğubeyazıt Gürbulak sınır kapısından İran?a giriş,

İRAN: Tebriz, Zanjan, Hamadan, Borüjerd, Esfahan (Kebir tuz çölü geçişi), Yazd, Shiraz, Bandar-Ebüshehr (iran Basra körfezi kıyısı),

SUUDİ ARABİSTAN: Zegani, Hafarbatin, Rafha, Ad Duwayd, Badanan, Sagagah, Al Jawf (An Nafud çölü geçişi), Al Qalibah, Tabuk, Hagi

ÜRDÜN: Aqabe, Amman (Lut Gölü)

SURİYE: Şam,

LÜBNAN: Beyrut

SURİYE: Hims, Hamah, Lazkiye

TÜRKİYE: Hatay, Mersin, Antalya, Denizli, Aydın.

Hesaplanan Toplam km: 10000
Planlanan Tarih: Haziran 2009
Planlanan Süre: 30 Gün

Sitelerinde ki Orjinal Metin

Doğunun mistizmi günümüzün modern dünyası için hala sihrini korumaktadır. Doğu kültürünün insana değer veren hümanist yapısı, maddiyattan öte insanoğlunun iç dünyasında “ne olduğu” sorusuna aranan cevap için yapılan yolculuk bu kültürün yaşam temelini oluşturmuştur. Coğrafi anlamda ülkemizin bir parçası Avrupa kıtasına dahil olsa da bizler yaşamsal anlamda doğu ile olan kültürel bağlarımızı koparmayıp mistik yapımızı ve hümanizmamızı koruyabilmişizdir. En azından, ?yi önyargılarından sıyrılmış olarak tanıyan batılıların bizler için düşündükleri bu cümlelerle özetlenebilir.

Doğunun batılı insanları olarak bizler, teknolojik ve bilimsel anlamda Avrupa ve Dünya ile aynı kulvarda ilerlemeyi hedefliyoruz. Bununla birlikte bütün insanlık için bir erdem olan ve kültürümüzün bize bahşetmiş olduğu bu değerleri korumanın bizleri yüceltip ayrıcalıklı kılacağının farkındayız.

Tarihimiz boyunca ortak kültür ve medeniyet mirasına sahip olduğumuz doğu ülkeleri ile günümüz kültürünü paylaşmak adına yapılacak bir yolculuğun sadece katılımcılara değil izleyen, dinleyen ve destek veren herkese önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz.

Planlanan organizasyon kapsamında ulaşmayı hedeflediğimiz ülkelere daha önce gidilmemiş değil. Ancak gördüğümüz kadarı ile bu ülkelere giden gezginler bu ülkeleri çok farklı rotalarla gezdiler; belki de sadece gezdiler!

Planladığımız bu organizasyon ile gidilecek ülkelerde, Türkiye hakkında sadece küçük birer anı değil, zamana yenik düşmeyecek hatıralar bırakmayı hedefliyoruz. Eğer zamana yenik düşmeyecek hatıraları hedefliyorsak sizce de en iyi seçenek çocukları mutlu etmek değil mi?

Kendilerine başarılar diliyoruz.

5 Ülke, 5 Motor, 5 Okul başlığına gitmek için tıklayınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...