250cc Gezinti Motoru (Cruiser) Karşılaştırması

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

2006 yılında özellikle yeni kullanıcıların parlayan kromları ve güzel görünümleriyle etkileyen 250cc cruiserlar bu sene de ilgi görmeye devam edeceğe benziyor.

Çin menşeli modeller genellikle aynı motoru kullandıkları için performansları da birbirine yakın görülmekte. Ek aksesuar ve fiyat indirimleriyle birbiriyle rekabet eden firmalar satış sonrası servis hizmetlerindeki kalite ilede birbirleriyle rekabet etmeye çalışıyor.


VL250

250cc sınıfında Japon üreticilerden bir tek Suzuki’yi görebiliyoruz. VL250 modeli ile bu sınıfta rekabete giren model kalitesi ve teknolojisi ile kendini ortaya koyuyor. Ancak yüksek fiyatıyla bu sınıfın en pahalı motosikleti olarakta ön sıralarda yerini alıyor.


Mondial 250MCT

Mondial 2006 yılında 250MCT ile yaptığı atağı bu senede aynı modelle devam ettirmeye karar vermiş. Model herhangi bir değişikliğe uğramadan 2007’de de karşımızda.


Tiger

Kanuni 250cc sınıfta Tiger 250 modeliyle yerini almakta. Bu sınıfta bir silindir motor kullanan tek model olan Tiger 2007 yılında da değişikliğe uğramadan satışta. Ön de çift disk fren kullanan tek model olan Tiger üstün fren gücüyle diğer modellerle rekabet etmekte.


Keeway Supershadow & Keeway Land Cruiser

Keeway ise 250cc sınıfında 2 modeli ile rekabet etmekte. Supershadow ve Land Cruiser modellerinde aynı motor kullanılmakta. Değişiklik daha çok görsel olarak fark edilmekte.


Monero CXM 250

Monero ise CXM 250 modeli ile rekabette yerini alıyor. V2 motor kullanan CXM diğer Çin’li Cruiser modelleriyle büyük benzerlik göstermekte.


Truva

Sıralı 2 silindir motoruyla 250cc’ye giren diğer bir markada Truva. Standart ön rüzgar camı, yan koruma demirleriyle aksesuarca dolu olan motosiklet klasik görünümüyle dikkat çekiyor.


Hyosung GV250 Aquila

Güney Kore’li firma Hyosung 2006 yılında oldukça iyi satış rakamlarına ulaştığı GV250 Aquila modeliyle 2007’de de karşımızda. Hava yağ soğutmalı, üstten çift egsantrikli 28bg lik güçlü motoruyla sınıfının en performanslı motoru olarak öne geçiyor.


Jinlun JL250

Jinlun JL250 modeliyle karşımızda. Sıralı 2 silindir motoru, standart arka çanta aksesuarı ile satılıyor.


Ramzey

Ramzey’de Jinlun gibi aynı özelliklerdeki modeliyle rekabet etmeye çalışıyor.


Bisan Roadstar 250

Ünlü bisiklet üretici Bisan 2006 yılında girdiği motosiklet pazarına sessiz bir şekilde dahil olmuştu. 2007 yılında da Roadstar 250 modeliyle 250cc sınıfta yerini almakta. Benzer özellikli diğer motosikletlerden daha yüksek fiyata satılan model bu sene pazarda başarı sağlamaya çalışacak.

Çelik motosiklet yan koruma demirli, arka yolcu sırt dayama aksesuarı ile satışa sunulmakta.


Skygo

Skygo firması ise diğer sıralı çift silindir motor kullanan markalar ile benzer özelliklerde piyasada satışa sunulmakta. Standart yolcu arkalığı ve yan koruma demirleri ek aksesuar masraflarını azaltmakta.


Zealsun ZS250

Zealsun 2006 fuarında tanıttığı ZS250 modeliyle pazara oldukça iddialı girmişti. En şık gezinti motoru olarak duyurulan motosiklet kişiye özel motor (custom) görünümüyle ön plana çıkartılmakta. Benzer özellikteki rakiplerinden daha yüksek fiyatta satışa sunulmakta.


Yellowrock Dadyw & Yellowrock Dadyw Classic

250cc sınıfında su soğutma kullanan iki firmadan biri olan Yellowrock firması 2 modeli ile bu sınıfta yerini almakta. Özellikle su soğutmanın avantajlarını kullanıcılarına sunan model şık görünümüyle ve diğer markalarla rekabetçi fiyatıyla rakiplerini terleteceğe benziyor. Dadyw ve Dadyw Classic olmak üzere iki su soğutmalı model oldukça etkileyici görülmekte.


Salcano

Salcano sıralı iki silindir motoruyla diğer motosikletlerle benzer bir teknolojiyle satışa sunulmakta. Diğer benzer modellere göre daha düşük fiyattan satılması satış başarısını arttırmada rol oynayabilir.


Venox 250

250cc sınıfında su soğutma kullanan diğer bir markada Kymco. Venox 250 modeliyle bu sınıfta yerini alan firma, modern dizaynı, son teknoloji silindir başına dört subaplı su soğutmalı V2 motoruyla sınıfın teknoloji çıtasını belirlemekte. Ancak ikinci en yüksek fiyata sahip olması rakiplerine karşı bir dezavantaj olarak önüne çıkmakta.


Masai Grand Eagle 250

Masai, Grand Eagle 250 modeli ile karşımızda. Sıralı iki silindir motoru, çift egsozu ile klasik kişiye özel motor görünümünde satışa sunulmakta. Ayrıca diğer sıralı iki silindirlilere benzer fiyattan satılması bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.


Teknik veriler için tıklayınız

Uyarı 1 Nisan 2007 tarihinde yayınlanmıştır, görseller gözükmeyebilir, bağlantılar çalışmayabilir.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...