2. Sakarya Poyrazlar Motosiklet Festivali

Bu içeriğin yayınlanma tarihi 6 aydan daha fazladır, içerdiği bilgiler eskimiş ve geçersiz kalmış olabilir.

Sakarya Motosikletçiler Spor Kulübü tarafından,geçen sene 1.si düzenlenen Poyrazlar Motosiklet Festivalinin bu yıl 2.sini 30-31-Mayıs / 1-Haziran-2008 tarihleri arasında yine Poyrazlar gölü mesire alanında, Sakarya Büyükşehir Belediyesinin sponsorluğunda yapılacaktır.

3 gün sürecek etkinliklerde Motosiklet tutkunlarının kamp yapma imkanı bulacak. Milli park olan Poyrazlar gölüne girişler cuma günü başlayacak, aynı günü akşamı yakılacak kamp ateşiyle şenlikler başlayacak.

— Motosiklet gurupları doğa ile baş başa kalacak, çadırlarının yanlarına motorlarını park, istekleri halinde ferdi ateş yakma olanağı olacaktır.
— Çeşitli eğlence aktiviteleri düzenlenecektir.
— Müzik dj eşliğinde olacak, halk oyunları gurubu aktivitelere katılacaktır.
— Motosiklet ve sürücü aksesuarları için firmalar stand açacaklardır.
— Sabah kahvaltısı ve gün boyu ızgara mamülleri çok uygun fiyatla sunulacaktır.
— Poyrazlar Gölü içinde yunus tekneler kiralık olarak mevcuttur.
— Festival alanı içersinde kiralık ATV ler olacaktır.
— Festival alanı içersinde Motocros parkuru mevcuttur.
— Festival alanı içerisinde büfeler,wc ve çeşmeler mevcuttur.
(büfe sahipleri ile o güne özel indirimli fiyatlar konusunda görüşülmüştür.)
— Kamp güvenliği mevcut özel güvenlik şirketinin yanı sıra İl jandarma komutanlığından
gelecek ekiplerle sağlanacak.
— Şenlikler süresince park içerisinde 1 ambulans ve sağlık görevlileri hazır bulunacaktır.
— Poyrazlar Festival alanına giriş ücret kişi başı 3 gün boyunca ,-YTL dir.

Ödenecek bu ücret, Poyrazlar Gölü işleticisi tarafından kapı girişinde tahsil edilecek ve bileklik verilmesi sureti ile giriş sağlanacaktır.

Festivalin yapıldığı alana gelindiğinde katılımcıların kulüp görevlileri tarafından karşılanıp, hediyeleri verildikten sonra, kendilerine ayrılan yerlere kamp kurmaları sağlanacaktır.

POYRAZLAR GÖLÜ

Farklı bir doğa harikası; Poyrazlar Gölü

Toprağı bereketli, yamaçları çam ve meşe ağaçlarıyla kaplı, baharda kır çiçekleriyle daha da renklenen, kuğuların uğrak noktası, nilüferlerle kaplı Poyrazlar Gölü huzurlu bir doğa cenneti.Tertemiz havada yürüyüş, piknik yapıp kafa dinlemek isteyenlerin gözdesi..

Gölün büyük bölümü ise doğayla yalnız kalmak isteyenlerin dinlenebileceği kuş yuvası misali gizemli köşelere sahip. Yıl boyu ziyaretçi ağırlayan Poyrazlar Gölü, yalnız ilkbaharda değil, sonbaharda sararıp kızaran yaprakları, kışın kar manzaralı ağaçlarıyla, kışkırtıcı mekanlar sergiliyor. Göl, yaz ve kış aylarında dibinden çıkan kaynak suyuyla besleniyor, su fazlası Sakarya Nehri’ne ulaşıyor

NASIL GİDİLİR:
Özel araçla yola çıkanlar, Bolu veya istanbul yönünden otoban kolaylığı ile Adapazarı’ndan geçecekler. Karasu kavşağından ayrılınca Poyrazlar Gölü’ne ulaşıyorlar.

Kent içinden geçen ana yolu takip ederek , şehir içinde yön gösteren tabelalara dikkat! 9 kilometre sonra, Adapazarı’nın kuzeydoğusundaki Poyrazlar Köyü ve gölüne ulaşacaklar.

Web sitesi www.sakaryamotosiklet.com
2007 yılındaki festival görüntüleri için tıklayınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...