Ağaç Yaşken Eğilir

Sene 1964, eski motosiklet şampiyonu Bill Selby, 5 kızı için evinin bahçesinde eğitim alanı yapmış. Ufak motosikletleri ile kasklarını takmış vaziyette bu parkurda turlayan kızlardan Sue, Pat ve Sandra bir yandan babalarının direktiflerini dinliyorlar. British Pathé arşivlerinden çıkan bu video bize “Ağaç Yaşken Eğilir” atasözünü hatırlatıyor. Kaynak : http://www.britishpathe.com/video/ton-up-tots-aka-tots-motorbike-scramble-beware

Bell Kask Hakkında

Otomobil sporları tutkunu Roy Richter tarafından 1954 yılında Kaliforniya’da kurulan BELL ilk olarak otomobil sporları için kask üretimine başladı. Motosiklet kasklarının yanısıra otomobil sporları kaskları da üreten firmanın ürünlerinde dikkat çeken özellik konforlu olmasıdır. 1954 yılından beri motosiklet kaskı üretimi yapan Bell firması, profesyonel kasklar tasarlamaktadır. İlk open face BELL kask modellerinden olan 500-TX, New… Read More »

Süpermoto Sezonu Akyazı’da Kapandı

Türkiye Süpermoto Şampiyonası‘nın 7. ayak yarışı Sakarya’da Kenan Sofuoğlu Pisti’nde düzenlendi. Dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu, şampiyonaya olan ilgiden memnun kaldıklarını söyledi. Akyazı’daki Kenan Sofuoğlu Pisti’nde Mak-San Otomotiv Gençlik ve spor Kulübü tarafından düzenlenen Türkiye Süpermoto Şampiyonası 7. ayak yarışları 50, 65, 85 cc, S3, SM A ve SM B kategorilerinde gerçekleştirildi. Şampiyonaya katılarak SM A… Read More »

AGV Kask Tarihçesi

1945 ‘lerde muhasebecilik yapan Gino Amisano, savaşın bitmesiyle beraber iş hayatına atılır. Valenza bölgesinde ayakkabı ve deri fabrikalarının olduğu bölgede FAB marka sele kaplaması ve yarış bisikletçileri için Robic marka hafif kasklar üretmeye başlar. Amisano, Gino ve Valenza ‘nın baş harfleriyle AGV firması kurulduğunda takvimler 1946 yılını göstermekteydi. Yeni kurulan firma hedefini bisikletçilerle sınırlı tutmaz… Read More »

Haftasonu Motor Sporları / 13-14 Eylül 2014

Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın son ayak yarışı Akyazı’daki Kenan Sofuoğlu Pisti’nde düzenlenecek. Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2014 yarış takviminde yer alan Türkiye Süpermoto Şampiyonası milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun katılımıyla bu hafta sonu final yapacak. Şampiyonanın son ayak yarışı Sakarya Akyazı’daki Kenan Sofuoğlu Pisti’nde Mak-San Otomotiv Gençlik ve Spor Kulübü’nün organizatörlüğünde 13-14 Eylül 2014 tarihlerinde yapılacak. Türkiye Drag… Read More »